Flower

14 įdomių psichologijos faktų



1. Jūsų mėgstamiausia daina greičiausiai susijusi su kažkokiu jums svarbiu emociniu įvykiu. Jūsų ir visų kitų.

2. Muzika daro įtaką jūsų požiūriui. Tai gana akivaizdu. Groningeno universiteto tyrimas parodė, kad muzika turi dramatišką poveikį jūsų suvokimui.

3. Kuo daugiau išlaidaujate kitiems, tuo laimingesni esate. Taip teigia įvairūs tyrimai. Tad per ateinančias šventes negailėkite!

4. Pinigus leisdami patirtims, o ne daiktams, taip pat tampate laimingesni. Kolekcionuokite prisiminimus, o ne daiktus.

5. Šiais laikais vaikai nervingesni nei vidutinis psichiatrinės pacientas 1950-aisiais. Tai labai baisu, tačiau visai nestebina. Dabar maždaug pusė žmonijos kenčia nuo nerimo, depresijos, ar kažkokios priklausomybės.

6. Tam tikros religinės praktikos mažina stresą. „The American Psychiatric Publishing Textbook of Mood Disorders“ parodo, kad reguliariai medituojantys ir besimeldžiantys žmonės patiria mažiau streso.

7. Už pinigus laimę nusipirksi, bet tik iki 75 tūkst. dolerių per metus. Vidutiniam amerikiečiui 75 tūkst. dolerių per metus nuperka laimę. Šie pinigai išlaisvina iš skurdo ir leidžia gyvenime turėti tai, ko reikia.

8. Būdami su laimingais žmonėmis tampate laimingesni. Tai neturėtų stebinti.

9. 18–33 metų žmonės patiria daugiausia streso. Šeima, išsilavinimas, darbas – visa tai gali sukelti nemažai streso.

10. Įtikinėdami save, kad miegojote gerai, apgaunate smegenis, ir jos mano, kad iš tiesų miegojote gerai. Dėl to gaunate daugiau energijos. Tai vadinama „placebo miegu“.

11. Protingi žmonės save nuvertina, o neišmanėliai manosi esą genijai. Tai vadinama Duningo Krugerio efektu, tai tikra – tiesiog apsilankykite „Facebook“ ir pamatysite, apie ką kalbame.

12. Atsimindami praeities įvykį, iš tikro prisimenate paskutinį kartą, kai jį prisiminėte. Gerai, šitai visiškai susprogdina smegenis. Tačiau būtent todėl, laikui bėgant, atsiminimai blanksta ir galiausiai visai išnyksta.

13. Jūsų sprendimai būna racionalesni, kai apie juos galvojate kita kalba. Čikagos universiteto tyrimas parodė, kad Korėjos piliečiai, galvoję užsienio kalbomis, sumažino šališkumą. Šaunu, ar ne?

14. Garsiai paskelbus savo tikslus, tikimybė juos pasiekti sumažėja. Tai tiesa. Nuo 1930-ųjų atlikti testai tai labai gerai įrodė.


ISTORIJA - PRAEITIS ☱


SANTYKIAI - ĮDOMYBĖS - TESTAI ☱



MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS ☷



ASTROLOGIJA - ZODIAKO ŽENKLAI